Langų, durų ir jų konstrukcijų teikiamus privalumus, ilgą ir nepriekaištingą jų eksploatvimo laikotarpį didele dalimi nulemia montavimo darbų, panaudotų tam medžiagų kokybė. Montavimo darbų tikslas - užtikrinti visišką pastato jungčių izoliaciją. Labai svarbu, kad tarpo tarp lango ar durų konstrukcijos užsandarinimas būtų atliktas profesionaliai, atsižvelgiant tiek į pačios konstrukcijos, tiek į pastato ypatumus.

Teisingas langų ir durų montavimas turi labai didelę įtaką energijos taupymui. Tinkamos statybinės ir termoizoliacinės medžiagos leidžia gerokai sumažinti šilumos nuotėkius iš pastatų. Dėl blogai atliktų montavimo darbų, ar nekokybiškų montavimo procese panaudotų medžiagų sumažėja šiluminė varža lango rėmo ir sienos sujungime, atsiranda šilumos nuotėkis, padidėja drėgmė, aplink langus ir duris atsiranda pelėsių ar irimo požymių. Problemos dėl netinkamai pasirinktų langų montavimo medžiagų arba užpildytų montažinių ertmių dažnai priveda prie labai nemalonių pasekmių eksploatuojant.

Tarpai tarp angokraščio ir langų ar durų konstrukcijų yra užpildomi specialiai tam tinkamomis montažinėmis putomis, kurių šilumos laidumo koeficientas − ne mažesnis nei 0,03 W/mK. Tokios putos pasižymi labai mažu antriniu plėtimusi, kitaip tariant, jos plečiasi ne daugiau numatyto storio. Langams ir lauko durims skirtos poliuretano putos vandens garus išleidžia į išorę. Jos turi būti apsaugotos nuo UV spindulių poveikio ir vandens. Išorinė putų apsauga turi būti pralaidi vandens garams, bet nepralaidi vandeniui. Išpūtus putas, jos plečiasi, stingsta, o vėliau šiek tiek susitraukia. Jeigu prieš purškiant putas nebuvo gerai paruoštas paviršius, putos nuo angokraščio tiesiog atplyš.

Labai svarbus montavimo uždavinys - išvengti drėgmės perdavimo iš vidaus į montažinę siūlę. Specialios garo difuzinės juostos užtikrina, kad į montažines putas nepatektų garų iš patalpos. Todėl rekomenduojame vidinėje lango pusėje naudoti garams nepralaidžią garo izoliacinę butilo ar aliuminio juostas, arba specialiai tam skirtus hermetikus. Glaistant ar tinkuojant vidinius angokraščius siūlome naudoti vidaus garo izoliacinę juostą. Angokraščiai bus dengiant gipso kartono plokštėmis ar plastikinėmis dailylentėmis, galima naudoti aliuminio juostą, kurios viena pusė padengta lipnia butilo kaučiuko juostele.

Montuojant langų ir durų konstrukcijas būtina pasiekti, kad kiek įmanoma mažiau garų per siūlę iš kambario patektų į montažinę siūlę. Šiluminės izoliacijos savybėms išsaugoti poliuretano putos iš vidaus turi būti apsaugotos nuo drėgmės ir garų. Nuo išorinių atmosferos veiksnių - lietaus, saulės spindulių, temperatūros pokyčių - turi būti apsaugota išorinė montažinės jungties dalis. Atitinkamai turi būti paruošta ir lango apatinė išorinė dalis, kad drėgmė nesiskverbtų po lango apačia ir užtikrintų garų difuziją iš vidurinio sluoksnio į išorę.

Nors iš pirmo žvilgsnio langų montavimas nėra sudėtingas darbas, siūlome nerizikuoi naujai įsigytų langų ar durų kokybe - gaminių montavimo ir angokraščių apdailos darbus patikėkite „Pietų Megrame“ profesionalams!